Karmienie piersią

Karmię swobodnie, czyli o karmieniu poza domem

image_pdfimage_print

Głos mlecznego wsparcia w kampanii #karmieswobodnie
Jeśli ktoś czuje się urażony karmieniem piersią, to znaczy, że gapi się zdecydowanie za bardzo” Woody Allen

źródło: internet

Temat rzeka, Wiele badań pokazuje, że karmienie w miejscach publicznych nie gorszy i nie powoduje sprzeciwu publicznego, a jedynie głośne oburzenie niewielkiej grupki społecznej.

CZY WIĘC KARMIĆ PUBLICZNIE?

Zdecydowanie tak! Zdecydowanie nie ma żadnych przeciwwskazań do karmienia dziecka wszędzie tam gdzie ono tego potrzebuje. Dzieci karmione piersią w ten sposób zaspakaja większość swoich potrzeb, wiec nie ma powodu aby to ograniczać, przeczekiwać wychodzić po karmieniu i wracać na karminie, aby się z tym ukrywać. Kamienie piersią jest naturalne, fizjologiczne i nie ma żadnego podtekstu seksualnego, piersią są do karmienia a nie do zabawianie płci brzydszej. Swego czasu spotkałam się z badaniami, ze zamiłowanie do piersi wynika właśnie z okresu niemowlęcego i jest namiastką tego co dają piersi dziecku karmionemu piersią, poczucia bliskości, bezpieczeństwa, budowania relacji.

JAK KARMIĆ? SWOBODNIE.

Czyli bez krępacji, mama pewna siebie nie będzie na siebie ścigała zbędnej uwagi gapiów. A jedynie serdeczne uśmiechy przechodniów, przecież nie ma czystszego wyrazu bezinteresownej miłości niż karmienie dziecka piersią. Nie zależnie od tego czy znajdujesz się w restauracji, parku czy na basenie, zrób to swobodnie, ale bez ostentacyjności, Bądź pewna siebie, ale dyskretna. Karmiąc dziecko zapewniasz mu poczucie bezpieczeństwa w nowym miejscu a wiec coś więcej niż tylko pokarm, uspakajasz je, przekazujesz informację, że wszystko w porządku. Karm tak jak to robisz w domu, nie stosuj dodatkowych gadżetów, których nie używasz na co dzień.

Nie zakładaj dziecku na głowę pieluszek, pelerynek, szalu, sam proces karmienia jest bardzo męczący, dla dziecka jest ogromnym wysiłkiem, wiele dzieci się przy nim męczy, dlatego okrywanie głowy, która u niemowląt pełni funkcję termoregulacji jest złym pomysłem i prowadzi do przegrzewania się dziecka.

GDZIE KARMIĆ?

Gdzie chcesz, jeśli w danej lokalizacji znajduje się specjalnie wydzielone miejsce do karmienia piersią, oczywiście możesz z niego skorzystać, ale nie musisz, możesz usiąść wszędzie tam, gdzie da się to zrobić swobodnie i wygodnie i po prostu nakarmić małego ssaka.

Nigdy nie zgadzaj się, na karmienie w toalecie, skoro dorośli nie jadają w toaletach, nie ma podstaw aby jadało tam dziecko, tak jak każdy inny obywatel ma prawo do konsumpcji w miłych okolicznościach przyrody.

Karmienie piersią jest normalne i naturalne wszędzie tam, gdzie nie ma kultu mieszanek, czyli 3/4  świata uważa to za zupełnie normalny i niegorszący widok. Publiczne karmienie piersią gorszy tylko nielicznych w tzw cywilizacji zachodniej, gdzie piersi zatraciły swój pierwotny charakter na rzecz seksualizacji. Jednakże nikogo nie gorszą półnagie modelki na okładkach, na billbordach i w telewizji, gorszy dziecko przy piersi, której w zasadzie i tak nie widać. Zdjęcia pokazują dobitnie, że karmiąc piersią tak na prawdę nic nie widać, więc MAMO KARM SWOBODNIE

Poznaj swoje prawa: Broszura #karmieswobodnie

MAMY KARMIĄ SWOBODNIE

Nigdy nie zgadzaj się na karmienie w toalecie, to nie jest odpowiednie miejsce dla dorosłego, więc czemu by miało być dla niemowlęcia?

 

 

 

Zdjęcia udostępnione przez mamy z grupy Karmienie Piersią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.